alla kategorier
EN
140440
140445a1
140434
1000BASE BIDI SFP DOM LC SMF -sändtagarmoduler
1000BASE BIDI SFP DOM LC SMF -sändtagarmoduler
1000BASE BIDI SFP DOM LC SMF -sändtagarmoduler

1000BASE BIDI SFP DOM LC SMF -sändtagarmoduler


Artikel Spotlights:

Upp till 1.25 GB / s datalänkar

Upp till 120 km överföringsavstånd över SMF 

Fullt kompatibel med 200+ leverantörer

Hot Pluggable SFP MSA -kompatibel

Låg strömförbrukning

Stöd för gränssnittet Digital Diagnostic Monitoring

Enkel + 3.3 V strömförsörjning

Hölje i metall för överlägsen EMI-prestanda

Beskrivning

Skyward Telecom BIDI SFP är en serie optiska sändtagarmoduler som fungerar på single single mode fiber (SMF). De är utformade för användning i Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Fibre Channel och SONET/SDH -länkar, som är kompatibla med SFP MSA. Digitala diagnostiska funktioner finns tillgängliga. De optiska sändtagarna är RoHS -kompatibla. Sopto levererar OEM-tjänster och Tredjeparts (Cisco, Juniper, HP, Dell etc.) kompatibla fiberoptiska transceivrar.


Ansökan 

1. Gigabit Ethernet

2. Fiber Channel

3. Byt till switchgränssnitt

4. Växlade program för bakplan

5. Router/Server -gränssnitt

6. Andra optiska överföringssystem

Specifikationer

orderinformation

PaketPart NumberDatahastighetVåglängdTX -utgångRX-känslighetGränssnittRörelsens
 Temperatur
Datablad
1000BASE BIDISFP-31/55-KM3U1.25G3km1310 / 1550nm-10 ~ -4dBm<-22dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-55/31-KM3D1.25G3km1550 / 1310nm-10 ~ -4dBm<-22dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-31/55-KM10U1.25G10km1310 / 1550nm-9 ~ 0dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-55/31-KM10D1.25G10km1550 / 1310nm-9 ~ 0dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-31/49-KM10U1.25G10km1310 / 1490nm-9 ~ -3dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-49/31-KM10D1.25G10km1490 / 1310nm-9 ~ -3dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-31/55-KM20U1.25G20km1310 / 1550nm-9 ~ 0dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-55/31-KM20D1.25G20km1550 / 1310nm-9 ~ 0dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-31/49-KM20U1.25G20km1310 / 1490nm-9 ~ -3dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-49/31-KM20D1.25G20km1490 / 1310nm-9 ~ -3dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-31/55-KM40U1.25G40km1310 / 1550nm-5 ~ 0dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-55/31-KM40D1.25G40km1550 / 1310nm-5 ~ 0dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-31/49-KM40U1.25G40km1310 / 1490nm-9 ~ -3dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-49/31-KM40D1.25G40km1490 / 1310nm-9 ~ -3dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-31/55-KM60U1.25G60km1310 / 1550nm-3 ~ 2dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-55/31-KM60D1.25G60km1550 / 1310nm-3 ~ 2dBm<-23dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-49/55-KM80U1.25G80km1490 / 1550nm0 ~ 5dBm<-30dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-55/49-KM80D1.25G80km1550 / 1490nm0 ~ 5dBm<-30dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-49/55-KM100U1.25G100km1490 / 1550nm0 ~ 5dBm<-30dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-55/49-KM100D1.25G100km1550 / 1490nm0 ~ 5dBm<-30dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-49/55-KM120U1.25G120km1490 / 1550nm0 ~ 5dBm<-30dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan
1000BASE BIDISFP-55/49-KM120D1.25G120km1550 / 1490nm0 ~ 5dBm<-30dBmLC0 ~ 70 ℃
-40 ~ 85 ℃
förfrågan

Fördelning Självkontroll Effektiv och bekväm

Med inbyggd DDM/DOM-detekteringsfunktion kan realtidsdetektering av fem mätparametrar snabbt lokalisera felpunkterna, minska din underhållsbelastning, förbättra systemets tillförlitlighet och säkerställa arbetseffektivitet.

1000BASE BIDI SFP DOM LC SMF Transceiver Modules self check

Kompatibla märken

Mycket kompatibel med Cisco, Huawei, H3C, ZTC och andra SFP -switchar, routrar, brandväggar, nätverkskort, etc.

Widely compatible with Cisco, Huawei, HP, Nokia and other SFP optical switches, routers, firewalls, network cards, etc.


Produktpaket

未 标题 -1


Visa dig vår produktionslinje

UNDERSÖKNING