alla kategorier
EN
1
2
15
10GBASE CWDM SFP 100GHz DOM LC Transceiver Modules
10GBASE CWDM SFP 100GHz DOM LC Transceiver Modules
10GBASE CWDM SFP 100GHz DOM LC Transceiver Modules

10GBASE CWDM SFP 100GHz DOM LC Transceiver Modules


Artikel Spotlights:

Optical Interface Compliant to IEEE 802.3ae

Elgränssnitt uppfyller SFF-8431

Wavelength Selectable to ITU-T Standards Covering CWDM Grid Wavelengths

Upp till 80 km överföringsavstånd

Fullt kompatibel med 200+ leverantörer

Hot Pluggable SFP MSA -kompatibel

Enkel + 3.3 V strömförsörjning

Låg strömförbrukning

Hölje i metall för överlägsen EMI-prestanda

Beskrivning

CWDM-sändtagarna ger optiska nätverksutrustningstillverkare ett snabbt och kostnadseffektivt verktyg för att stödja den oavbrutna efterfrågan på utbyggnader av högre bandbredd i företagsaccess och storstadsnät. Det finns 18 mittvåglängder tillgängliga från 1270nm till 1610nm. 20 nm kanalavståndet möjliggör okyld laserdrift, tillverkningsprocesser med hög kapacitet och Mux/Demux-teknik med lägre kostnad, vilket ger en komplett kostnadseffektiv lösning för olika data- och telekomapplikationer


Ansökan 

1. 10G-Gigabit Ethernet

2. Fiber Channel

3. CWDM -nätverk

4. Byt till switchgränssnitt

5. Växlade program för bakplan

6. Router/Server -gränssnitt

Specifikationer

orderinformation

Paket Part Number Datahastighet Våglängd TX -utgång RX-känslighet Gränssnitt Rörelsens
 Temperatur
Datablad
10GBASE-CWDM SFP+CWDM-KM10 10G 10km 1270 ~ 1610nm -8.2 ~ 0.5dBm <-14.4dBm LC 0 ~ 70 ℃ förfrågan
10GBASE-CWDM SFP+CWDM-KM20 10G 20km 1270 ~ 1610nm 6 ~ 2dBm <-14.1dBm LC 0 ~ 70 ℃ förfrågan
10GBASE-CWDM SFP+CWDM-KM40 10G 40km 1270 ~ 1610nm 0 ~ 3dBm <-14.4dBm LC 0 ~ 70 ℃ förfrågan
10GBASE-CWDM SFP+CWDM-KM80 10G 80km 1470 ~ 1610nm 0 ~ 4dBm <23 dBm LC 0 ~ 70 ℃ förfrågan


Fördelning Självkontroll Effektiv och bekväm

Med inbyggd DDM/DOM-detekteringsfunktion kan realtidsdetektering av fem mätparametrar snabbt lokalisera felpunkterna, minska din underhållsbelastning, förbättra systemets tillförlitlighet och säkerställa arbetseffektivitet.

självkontroll

Kompatibla märken

Mycket kompatibel med Cisco, Huwei, H3C, ZTC och andra SFP -switchar, routrar, brandväggar, nätverkskort etc.


Våglängdsguide

Koda

λC

Enhet

Koda

λC

Enhet

Koda

λC

Enhet

Koda

λC

Enhet

27

1270

nm

37

1370

nm

47

1470

nm

57

1570

nm

29

1290

nm

39

1390

nm

49

1490

nm

59

1590

nm

31

1310

nm

41

1410

nm

51

1510

nm

61

1610

nm

33

1330

nm

43

1430

nm

53

1530

nm




35

1350

nm

45

1450

nm

55

1550

nm





Produktpaket

未 标题 -1


Visa dig vår produktionslinje

UNDERSÖKNING