alla kategorier
EN
1
Entreprenörsvägen 2
QSFP28-LR4
100 GBASE QSFP28 DOM -sändtagarmoduler
100 GBASE QSFP28 DOM -sändtagarmoduler
100 GBASE QSFP28 DOM -sändtagarmoduler

100 GBASE QSFP28 DOM -sändtagarmoduler


Artikel Spotlights:

Stöder aggregerad bithastighet på 103.1 Gb/s

Multimode/Single Mode Valfritt

Överföringsavstånd 100m-100km

850nm/1310nm Flera våglängder tillval

Enkel 3.3 V strömförsörjning

Fullt kompatibel med 200+ leverantörer

Hot Pluggable SFP+ MSA -kompatibel

Låg strömförbrukning

Hölje i metall för överlägsen EMI-prestanda

Beskrivning

Skyward Telecom 100GBASE QSFP28 Optical Transceiver Module is designed for use in 100GBASE Ethernet throughput up to 40km. Digital diagnostics functions are also available via the I2C interface, as specified by the QSFP28 MSA, to allow access to real-time operating parameters. With these features, this easy to install, hot swappable transceiver is suitable to be used in various applications, such as data centers, high-performance computing networks, enterprise core and distribution layer applications.


Ansökan 

1. 100G Ethernet

2. 100G fiberkanal (med/utan FEC)

Specifikationer

orderinformation

Telekom- och datacenterlösning för direktanslutning för 100G Gigabit Ethernet-switchar

Paket Delnummer Datahastighet Våglängd TX -utgång RX-känslighet Gränssnitt Rörelsens
 Temperatur
Datablad
100GBASE-SR4 QSFP28- 85-M100 100G 100m 850nm -8.4 ~ 2.4dBm <-10.3dBm MTP / MPO 0 ~ 70 ℃ förfrågan
100GBASE-CWDM4 QSFP28-31-KM2 100G 2km 1310nm -6.5 ~ 2.5dBm <-11.5dBm LC 0 ~ 70 ℃ förfrågan
100GBASE-4WDM QSFP28-31-KM10 100G 10km 1310nm -6.5 ~ 2.5dBm <-13dBm LC 0 ~ 70 ℃ förfrågan
100GBASE-LR4 QSFP28-31-KM10 100G 10km 1310nm -4.3 ~ 4.5dBm <-10.6dBm LC 0 ~ 70 ℃ förfrågan
100GBASE-LR4 QSFP28-31-KM10 100G 10km 1310nm -4.3 ~ 4.5dBm <-8.6dBm LC 0 ~ 70 ℃ förfrågan
112G  -0.6 ~ 4dBm <-8.4dBm
100GBASE-ER4 QSFP28-31-KM40 100G 40km 1310nm -2.9 ~ 4.5dBm <-20.9dBm LC 0 ~ 70 ℃ förfrågan
100GBASE-ER4 QSFP28-31-KM40 100G 40km 1310nm -2.5 ~ 2.9dBm <-15dBm LC 0 ~ 70 ℃ förfrågan
112G -1 ~ 3.3dBm <-19dBm


Fördelning Självkontroll Effektiv och bekväm

Med inbyggd DDM/DOM-detekteringsfunktion kan realtidsdetektering av fem mätparametrar snabbt lokalisera felpunkterna, minska din underhållsbelastning, förbättra systemets tillförlitlighet och säkerställa arbetseffektivitet.

100G QSFP28 transceivers self check in test center

Kompatibla märken

Mycket kompatibel med Cisco, Huawei, H3C, ZTC och andra SFP -switchar, routrar, brandväggar, nätverkskort, etc.

Mycket kompatibel med Cisco, Huwei, H3C, ZTC och andra SFP -switchar, routrar, brandväggar, nätverkskort etc.


Produktpaket

Produktpaket


Visa dig vår produktionslinje

UNDERSÖKNING